Klinika zdrowych stóp


PODOLOGIA | ZABIEGI


UMÓW WIZYTĘ

Podologia | Zabiegi

Podologia jest szybko rozwijającą się dziedziną medycyny, dzięki czemu specjaliści mają do dyspozycji tylko nowoczesne i profesjonalne narzędzia. Nasz gabinet oferuje kompleksową opiekę nad stopami i dokłada wszelkich starań aby skuteczność realizowanych zabiegów była na najwyższym poziomie. Korzystając z wizyt u podologa możesz uniknąć inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Wszystkie zabiegi wykonywane są w bezpiecznych warunkach. W naszym gabinecie używamy sterylnych i jednorazowych narzędzi i przyborów.

Sprawdź naszą ofertę:

WRASTAJĄCY/WKRĘCAJĄCY PAZNOKIEĆ
- jest to jednostka chorobowa w obrębie aparatu paznokciowego, której towarzyszy ból, stan zapalny oraz obrzęk. Najczęstszą przyczyną powstawania jest nieprawidłowe obcięcie paznokcia, uraz mechaniczny, a także deformacje w obrębie stóp. Wrastający paznokieć powstaje na skutek złego wycięcia, po którym dochodzi do konfliktu twardej płytki paznokciowej z delikatnym ciałem wałów paznokciowych. Paznokieć wkręcający się powstaje na skutek ciągłej traumatyzacji aparatu paznokciowego, wywołanej deformacją w obrębie stóp i nieprawidłowym ustawieniem palców. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub ból w obrębie aparatu paznokciowego, to jest najlepszy moment aby zgłosić się na konsultacje.
ODCISKI/MODZELE
- na skutek dużego obciążenia w danym obszarze stopy powstają nadmierne masy rogowe na skórze. W zależności od ustawienia stopy i siły nacisku mogą one być mniejsze lub większe. Najczęściej mają żółtawo-szare zabarwienie. Czasami może im towarzyszyć stan zapalny, który objawia się bolesnością i zaczerwienieniem tkanek dookoła. Pamiętaj, że jeśli w porę zareagujesz i szybko zgłosisz się do podologa, to proces leczenia będzie krótszy, ponieważ zapobiegniesz narastaniu jednej masy rogowej na drugą.
PĘKAJĄCE PIĘTY
- przyczyną nadmiernego wysuszenia skóry na stopach i powstawania zrogowaceń może być zbyt częste złuszczanie, nieprawidłowa pielęgnacja, choroby wewnętrzne, nadwaga oraz zaburzenia chodu. Skóra w okolicy pięt staje się grubsza, mniej elastyczna i pod wpływem obciążenia zaczyna pękać. Powstałe szczeliny na piętach są bolesne i generują dyskomfort, a w rozpadlinach mogą rozwijać się stany zapalne i zakażenia. Ta jednostka chorobowa wymaga systematycznych zabiegów podologicznych, dobrania odpowiedniego zaopatrzenia odciążającego oraz zmiany nawyków pielęgnacyjnych po wyprowadzeniu problemu.
BRODAWKI WIRUSOWE
– brodawki potocznie nazywane są kurzajkami. Wywołuje je wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Można nabyć ich najczęściej przebywając na basenach, siłowniach, saunach, w hotelach, a nawet podczas przymierzania obuwia. Leczenie jest długotrwałe i wymaga bezwzględnej współpracy z podologiem. Bardzo ważnym czynnikiem warunkującym postęp terapii jest nasza odporność. Dlatego też, zalecamy suplementację w celu wzmocnienia układu immunologicznego.
KONSULTACJA ORTOPODOLOGICZNA
Jest to wizyta, na której podolog diagnozuje przyczynę zaistniałego problemu w obrębie stopy. W tym celu będziemy przeprowadzać wywiad medyczny oraz wykonywać badanie fizykalne. W związku z tym będziemy pytać o wszystkie dolegliwości i choroby towarzyszące, wszystkie przebyte urazy i kontuzje. Jeśli jesteś w trakcie procesu diagnostycznego i masz już jakieś wyniki badań np. RTG, USG to możesz zabrać je ze sobą na wizytę.
ORTONYKSJA
Jest to terapia wrastających paznokci przy zastosowaniu klamer drutowych. W naszym gabinecie specjaliści stosują dwóch metod Ortonyksja: klamry tytanowej i klamry Frasera. Jest to niezwykle skuteczna metody korekcji wrastających paznokci, pozwalająca na uzyskanie szybkiego i długotrwałego efektu. Dzięki zastosowaniu klamer drutowych możemy przywrócić paznokciom prawidłowy kształt i bezboleśnie pozbyć się problemu z wrastaniem paznokci.
OPATRUNKI
Mamy świadomość, że oprócz odpowiednich umiejętności i prawidłowo wykonanego zabiegu, na czas trwania terapii i jej efekty ogromny wpływ ma także rodzaj dobranych opatrunków. W naszym gabinecie stosujemy opatrunki jałowe najwyższej jakości, a ich indywidualny dobór pozwala na znaczne skrócenie procesu terapii.
REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ
Jest to zabieg wykonania tymczasowej protezy płytki paznokciowej ze specjalistycznej masy. W gabinecie podologicznym preparaty wykorzystywane w procesie rekonstrukcji zawierają substancje o działaniu przeciwbakteryjnym oraz przeciwgrzybiczym. Dzięki takiemu zabiegowi możemy od razu cieszyć się estetycznym wyglądem paznokci. Należy jednak pamiętać, że nie jest to metoda leczenia ubytków płytki paznokciowej.
gdpr-image
Strona używa plików Cookie.