UWAGA

FAQ


Najczęście zadawane pytania.

FAQ | Najczęściej zadawane pytania

  1. Czym zajmuje się podolog? Podolog to specjalista, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem stóp. Zadaniem podologa jest także edukacja pacjenta na temat profilaktyki chorób stóp i paznokci oraz postawienie diagnozy i zaplanowanie procesu leczenia.
  2. Jakie zabiegi wykonuje podolog? Podolog wykonuje takie zabiegi jak usuwanie odcisków, modzeli, brodawek wirusowych i pękających pięt. Prowadzi terapię wrastających paznokci, paznokci grzybiczych oraz paznokci po urazach mechanicznych. Dobiera zaopatrzenie ortopedyczne i opatrunki, tak aby odciążyć miejsce zabiegowe lub skorygować deformacje stóp.
  3. Jak długo trwa leczenie? Proces leczenia jest bardzo różnorodny. Bardzo istotnym czynnikiem, który ma wpływ na jego skrócenie i bardzo często także na powodzenie terapii i lepszy efekt końcowy, jest czas. Im szybciej pacjent zgłosi się z problemem, tym lepiej.
  4. Jak przygotować się do konsultacji ortopodologicznej? Podczas konsultacji ortopodologicznej podolog będzie przeprowadzał wywiad medyczny. W związku z tym będzie pytać o wszystkie dolegliwości i choroby towarzyszące, wszystkie przebyte urazy i kontuzje. Jeśli jesteś w trakcie procesu diagnostycznego i masz już jakieś wyniki badań np. RTG, USG to możesz zabrać je ze sobą na wizytę.
  5. Czy zabieg usuwania odcisków trzeba powtórzyć? W zależności od stopnia zaawansowania, możliwe jest usuniecie odcisku podczas jednej wizyty. W bardziej skomplikowanych przypadkach konieczne jest powtórzenie zabiegu oraz stosowanie zaopatrzenia ortopedycznego, które zniesie obciążenie z tego obszaru stopy.
  6. Na czym polega podstawowy zabieg podologiczny? Podstawowy zabieg podologiczny potocznie nazywany jest pedicure medycznym. Polega on na prawidłowym skróceniu płytki paznokciowej, oczyszczeniu wałów paznokciowych oraz opracowaniu podeszw stóp (wygładzenie). Podczas zabiegu podolog kontroluje stan zdrowia płytki paznokciowej oraz skóry stóp. Zabieg ma przede wszystkim charakter profilaktyki chorób stóp i paznokci.
  7. Czym zajmuje się osteopata?
  8. Jak wygląda wizyta u osteopaty?
gdpr-image
Strona używa plików Cookie.